Hakkımızda

Genç iletişimci kadrosuyla hedefini ve hedef kitlesini tüm dünya olarak gören kulisvar, hiç kimsenin ırkı, cinsiyeti, sosyal düzeyi veya ilişkisi, dini inançları veya fiziki kusurlarını aşağılamadan ve kınamadan haber yapma ilkesini belirleyerek 2019 yılında yola çıkmıştır.

Birçok il ve yurt dışında muhabir ağı bulunan kulisvar, yeni medyanın bağımsız ve tarafsız yeni yüzüdür. Kadromuza kattığımız dijital medya uzmanlarıyla beraber, değişen dünyanın yeni yüzü olan internet gazeteciliğini markalaştırmakla beraber, doğru bilgiyi ışık hızıyla okuyucularımıza sunmaktayız.

Yeryüzüne iyiliği yaygınlaştırma misyonuyla yola çıkan personellerimizle;

  • Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın yapmamak,
  • Kamusal bir görev olan muhabirlik, gazetecilik, editörlük ahlaka aykırı özel amaç ve çıkarlara alet etmemek,
  • Suçlu olduğu yargı kararıyla belirlenmedikçe hiç kimse “suçlu” ilan etmemek,    

üzerine sözleşme imzalanmıştır. 

 

Topluluk kuralları çerçevesinde ise üyelerin birbirlerine yaptığı ırkçı, cinsiyetçi, homofobik ve küfürlü yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir. Böyle durumda yorumlara müdahale edilecektir. Hedef gösteren, saygısızlık içeren veya içerme ihtimali olan yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir.