Çarşamba, 23 Ekim 2019
Sosyal Medya Gündemi PUBG Mobile silahları nelerdir, özellikleri nedir?

PUBG Mobile silahları nelerdir, özellikleri nedir?

PUBG Mobile içinde barındırdığı onlarca etkili silah, topladığımız çeşitli aparat ve ekipmanlarla desteklendiğinde daha sağlam bir hale geliyor. PUBG Mobile haritasındaki evlerde Loot yaparken topladığınız silah ve ekipmanların ne işe yaradığını biliyor musunuz? PUBG Mobile silahları nelerdir? PUBG Mobile silah özellikleri nelerdir? En iyi silah sıralaması nedir? Eklentileri ne işe yarar? cevaplarını ve PUBG Mobile hakkındaki merak ettikleriniz haberimizde....

Son dönemlerin en gözde oyunu Battle Royale oyunlarından  PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG Mobile bir çok silahı içinde barındırıyor. Bu silahlar çeşitli aparat ve ekipmanlarla desteklendiğinde daha sağlam bir hale geliyor. Adadaki evlerde Loot yaparken topladığınız silah ve ekipmanların ne işe yaradığını biliyor musunuz? PUBG Mobile silahları nelerdir? PUBG Mobile silah özellikleri nelerdir? En iyi silah sıralaması nedir? Eklentileri ne işe yarar? cevaplarını ve PUBG Mobile hakkında her şeyi sizler için araştırdık…

Bir önceki haberimizde PUBG nasıl oynanır? sorusunu cevaplandırmıştık. PUBG Mobil nasıl oynanır? merak edenler için buraya tıklayınız.

Evet, PUBG mobile sürümünü telefonumuza indirdik. PUBG Mobil nasıl oynanır? bunu da öğrendik. En önemli bir diğer konuya geçiş yapmanın vakti geldi: PUBG silahları nelerdir? En iyi silah sıralaması nedir? PUBG Mobile silahlarının özellikleri nelerdir? Detaylar haberimizde…

Şöyle bir anımsayalım: Başla butonuna dokunduk, bekleme alanında uçağı bekledik, uçakta toplandık ve ardından paraşütle haritada inmek istediğimiz noktaya atladık. Önümüzde adanın birçok silah dolu evi var. Sürekli tetikteyiz ve en iyi silahları bulup eklentileriyle onları daha da güçlü hale getirmek için LOOT’ lanmaya başladık. Peki PUBG Mobile oynarken hangi silahları tercih etmeliyiz? tek tek anlatalım.

PUBG MOBİLE SİLAHLARI NELERDİR?

PUBG Mobile ve PC sürümünde haritalara göre değişkenlik gösteren silah türleri vardır.

SALDIRI TÜFEKLERİ (ASSAULT RİFLE)

Bu tür silahlar “otomatik ve yarı otomatik” tüfekler olarak geçer.

Saldırı tüfekleri PUBG Mobile’a yeni başlayan oyuncular için ideal sayılabilir. Yakın ve uzak menzil mücadelelerinde etkili olan bu silahlar ayrıca otomatik ve yarı otomatik ayara alınabilme özelliği taşıyor.

Saldırı tüfeklerinin uzak menzilde fazladan geri tepme özelliği olduğu için hasar verme etkisi düşüyor.

Yani bu silahlarla uzak menzil için pusuya yatmak doğru tercih olmayabilir.

AKM: PUBG Mobile’de AKM, yakın mesafede neredeyse diğer çoğu silahtan daha etkilidir. Ayrıca yakın ve orta mesafe karşılaşmalarda da ideal bir tercih olabilir. Tam otomatik olan bu silah uzak menzil için uygun değildir. Geri tepmesi olduğundan bazı eklentilerle güçlendirilebilir. Silahı dengeleyici COMPENSATOR kullanımında geri tepme derecesi bir tık düşer. AKM için uygun diğer eklentiler ise Sight, Muzzle, Mag’tir. LOOT’ lanırken bunlara dikkat etmenizi öneririz çünkü eklentisiz silah tek başına yeterli değildir.

AKM 7.62 MM cephane tipine ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir.

GROZA: Saldırı silahları arasında en güçlü olanıdır. Groza’da AKM’den daha yüksek derecede ateş gücüne sahip. Sadece ve sadece Air Droplarda bulunan bu silahı, buluncaya dek AKM size en az Groza kadar yardımcı olabilir. Bu silahın tek dezavantajı yavaş reload (yeniden yükleme) yapması. Yani mermi düşman o anda sizi öldürebilir.

Groza’nın  7.62 MM cephane tipi mermisi ve 30 adet mermi kapasitesi vardır. Groza’yı Sight, Muzzle, Mag eklentileri ile güçlendirebilirsiniz.

SCAR-L:  Kısa ve uzun mesafede etkili olan bu silah yüksek spray hızıyla düşmanı aniden indirmenizi sağlar.

5.56 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahip ve Sight, Muzzle, Foregrip, Mag eklentileri gerekmektedir.

M16A4:  Düşük geri tepme özelliği ile ilk tercihler arasında yer alan ve tam otomatik olmayan bu silah, uzun menzilde çok etkilidir.

5.56 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahip ve Sight, Muzzle, Mag eklentileri silahı daha da sağlamlaştırır.

M416: Yeni doğan PUBG oyuncuları için en ideal kategoride olan  M416  geri tepme derecesi en az olan silahlardandır ve kullanımı daha kolaydır.

Eklentisiz durumda etkili olmayan bu silah 5.56 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahip ve Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock gibi eklentilerle bir ölüm makinasına dönüşebilir.

AUG A3:  Air Droplardan çıkan ve nadir bulunan AUG A3’ ün geri tepme özelliği düşüktür.

Orta-uzun menzilli çatışmalara en uygun silah olan AUG A3’ün mermi değiştirme hızı yavaş olduğundan Quickdraw eklentisini kesinlikle kullanmanızı öneririz.

5.56 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahip olan bu silahı Sight, Muzzle, Mag, Foregrip eklentileriyle daha güçlü hale getirebilirsiniz.

KESKİN NİŞANCILAR(SNİPER RİFLE)

Pusucuysanız ve olduğunuz yerde durmaya sabrınız varsa keskin nişancı tüfeklerini sizin için en uygunu.

Özel bir yetenek isteyen bu silahların en güzel özelliği tek atışta düşman indirebiliyor olmanız.

Yakın mesafede kullanımı çok zor olan bu silahları yeni başlayanlar için önermiyoruz.

KAR98K: Haritada rahatlıkla bulabileceğiniz bu silah yakın mesafede kafa vuruşlarında yüksek hasar verirken, vücud vuruşları için pek uygun değildir. KAR98K’ in Reload hızı oldukça düşüktür.

7.62 MM cephane tipine ve 5 adet mermi kapasitesine sahip ve Sight, Muzzle, Mag eklentileriyle daha etkili olacaktır.

M24:  Kafa atışlarında epey güçlü olan M24 her vuruşta tek tek mermi yeniler ve Reload hızı oldukça düşüktür.

7.62 MM cephane tipine ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir ve  Sight, Muzzle, Mag, Stock eklentileri ile sağlam çarpışmalar yapabilirsiniz.

AWM:  Air Droplarda bulunan AWM 300 Magnum mermi kullanan özel bir silahtır. Bu tüfek diğer keskin nişancıların en iyisidir. Ekipmanları en üst level olan bir düşmanı bile tek atışla lobiye gönderebilirsiniz.

Reload hızı düşüktür.

300 Magnum cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahip olan silah Sight, Muzzle, Mag, Stock eklentileriyle mükemmel bir silaha dönüşecektir.

WIN94: En iyi keskin nişancı olabilir fakat sadece profesyonel oyuncuların tercihi olabilir. Dürbün kabul etmeyen silah kısa ve orta menzilli çatışmada kullanılabilir.

Reload hızı oldukça düşük olan bu silah sadece stock eklentisini destekliyor. 45 ACP cephane tipi ve 8 adet mermi kapasitesine sahip.

NİŞANCI TÜFEKLERİ (DMR’LER) (DESİGNATED MARKSMAN RİFLES)

“Keskin Nişancı Tüfeği” olarak da bilinen DMR’ler yarı otomatik ve/veya otomatik ateş etme kabiliyetleri sayesinde “Sniper” tipi silahlardan faklı olarak ele alınabilir.

SKS: Uzun menzilli çatışmalarda özellikle tercih edilen bu silah ile tek atışta rakip indirebilirsiniz. Fakat yüksek geri tepme ve düşük Reload hızına sahip olması tercih edilebilirliğini düşürüyor. Ancak bu silahı yere çömelerek kullanmanız durumunda daha destekli atışlar yapabilirsiniz.

SKS, 7.62 MM cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahip ve Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock gibi eklentileri ekleyebilirsiniz.

VSS: Eklentiye ihtiyaç olmayan bu silah yakın ve ora menzilde oldukça işe yarayabilir.
9 MM cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahiptir.

MINI14: Hızlı ateş özelliğiyle bu silah uzun menzilde de oldukça etkilidir. Mini14 5.56 MM cephane tipi ve 20 adet mermi kapasitesine sahiptir. En yüksek mermi kapasitesine sahip olan bu silah Sight, Muzzle, Mag eklentileriyle daha güçlü olacaktır.

MK14: Air Droplarda bulunan bu silah sağlam hasar verme özelliğine sahiptir.
Tam otomatik modda bile geri tepme derecesi ve reload hızı yüksek olduğundan pek tercih edilmez.
7.62 MM cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahip Sight, Muzzle, Mag Stock eklentileri kabul eder.

SLR: Hızlı atış özelliği olan bu silah, uzun menzilde etkilidir. Yavaş reload özelliği ile yakın mesafeli çatışmalarda önermeyeceğimiz SLR, 7.62 MM cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahip ve Sight, Muzzle, Mag, Stock eklentileriyle daha güçlü olacaktır.

MAKİNALI TÜFEKLER (SUBMACHINE GUNS) (SMG)

Bu grup, yarı Otomatik silah olan hafif makineli silahlar sınıfıdır. Verdikleri hasar yönünden zayıf olan bu silahlar aksine şarjör kapasitesi ve atış hızı olarak diğer silahlardan daha etkilidir. Yakın ve orta menziller için uygundur.
UZI: Yüksek atış hızına ve şarjör kapasitesine sahip olan bu silah yakın mesafeli çatışmalarda etkili sonuçlar verir.
Hızlı mermi değiştiren UZI 9 MM cephane tipi ve 25 adet mermi kapasitesine sahiptir. UZI silahı Muzzle, Mag, Stock eklentileriyle desteklenebilir.

UMP9: Yakın mesafeli çatışmalarda en iyi performansa sahip makinalı silahtır.
Geri tepmesi düşük olan bu silah yeni başlayan oyuncuların ilk tercihleri arasında.
Haritada ne kolay bulunan UMP9 9 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. UMP9 Sight, Muzzle, Mag, Foregrip eklentilerini kabul eder.

VECTOR: Yakın mesafede en etkili silahlardan biridir ve yüksek hasar bırakır.
Mag eklentisi ile kullanılması tavsiye edilen VECTOR 45 ACP cephane tipi ve 13 adet mermi kapasitesine sahiptir. Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock gibi eklentileri kabul eder.

TOMMY GUN: En güçlü hafif makinalı silah kategorisinde olan bu silah, yakın mesafe çatışmalarında en fazla hasarı veren silahıdır. Geri tepme özelliği oldukça yüksek olduğundan kontrol edilmesi zor olsa da bunu eklentilerle daha kullanışlı bir hale getirebiliriz. 45 ACP cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. Muzzle, Mag, Foregrip eklentileri ile rahatlıkla kullanılabilir.

HAFİF MAKİNALI TÜFEKLER (LIGHT MACHINE GUNS) (LMG)

Bu silah tipi otomatik atış özelliğine sahiptir ve LMG’lerin en büyük dezavantajları uzun şarjör yenileme (reload) süresine sahip olmasıdır.

M249: Air Droplardan sahip olabileceğiniz M249 Reload hızı oldukça düşük olmasından tercih edilmeyebilir.
Sadece Sight takarak kullanılabilir. 5.56 MM cephane tipi ve 100 adet mermi kapasitesine sahiptir.

DP-28: M249’a göre daha yavaş ateşlemesi ve geri tepme özelliği diğer LMG’lere göre daha güçlüdür. 7.62 MM cephane tipi ve 47 adet mermi kapasitesine sahiptir. Sadece Sight takarak kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

MSB: Yeni bir harekat icra edilmesine gerek kalmamıştır

Milli Savunma Bakanlığının yazılı açıklamasında "Mevcut harekat alanımız dışında bu aşamada yeni bir harekat icra edilmesine gerek kalmamıştır." ifadeleri yer aldı.

Fiat’ın 2019 kampanyalı araçlarının listesi

EGEA SEDAN 2019 EGEA SEDAN 2019 FİYAT LİSTESİ EGEA STATIONWAGON 2019 EGEA STATIONWAGON 2019 FIAT 500 2019 FIAT 500 2019 FIAT 500X SUV 2018 FIAT 500X SUV 2018 FİYAT LİSTESİ FIORINO PANORAMA...

Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde kayıp

Galatasaray, evinde konuk ettiği dünya devi Real Madrid'e 1-0 mağlup oldu ve grupta bir üst tura çıkma şansını zora soktu.

‘Erdoğan bize çekil dedi biz de çekildik’

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesinde Suriye’deki son gelişmeleri yorumladı. Oturumu takip eden Anadolu Ajansı muhabiri Safvan Allah verdi, gelişmeleri...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözler tam manası ile yerine gelmiş değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yapılan mutabakatta teröristlere verilen sürenin dolmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan verilen sözler tam manası ile yerine getirilmediğini belirterek "Döner dönmez...

MSB: Yeni bir harekat icra edilmesine gerek kalmamıştır

Milli Savunma Bakanlığının yazılı açıklamasında "Mevcut harekat alanımız dışında bu aşamada yeni bir harekat icra edilmesine gerek kalmamıştır." ifadeleri yer aldı.

Fiat’ın 2019 kampanyalı araçlarının listesi

EGEA SEDAN 2019 EGEA SEDAN 2019 FİYAT LİSTESİ EGEA STATIONWAGON 2019 EGEA STATIONWAGON 2019 FIAT 500 2019 FIAT 500 2019 FIAT 500X SUV 2018 FIAT 500X SUV 2018 FİYAT LİSTESİ FIORINO PANORAMA...

Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde kayıp

Galatasaray, evinde konuk ettiği dünya devi Real Madrid'e 1-0 mağlup oldu ve grupta bir üst tura çıkma şansını zora soktu.

‘Erdoğan bize çekil dedi biz de çekildik’

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesinde Suriye’deki son gelişmeleri yorumladı. Oturumu takip eden Anadolu Ajansı muhabiri Safvan Allah verdi, gelişmeleri...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözler tam manası ile yerine gelmiş değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yapılan mutabakatta teröristlere verilen sürenin dolmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan verilen sözler tam manası ile yerine getirilmediğini belirterek "Döner dönmez...

İngiliz hükümetinin teklifi reddedildi

İngiliz hükümetinin Brexit anlaşmasını 3 gün içinde Avam Kamarası'ndan onaylatmayı hedefleyen önergesi reddedildi.

Teröristlere tanınan süre doldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence başkanlığında heyetler arasında yapılan görüşme sonrası Barış Pınarı Harekatı mutabakatı imzalanmıştı. Türkiye ile ABD yapılan...

Jandarma’dan ‘Fatih Portakal’lı yalanlama

Jandarma Genel Komutanlığı, Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'ya Jandarma tarafından arkadan kelepçe takıldığını iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Jandarma, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Bazı...

‘Tel Rıfat ve Münbiç’teki tüm teröristler çıkacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin'in başkanlığında yapılan heyetler arası toplantı sonrası iki lider basın açıklaması yaptı.